„1 % dla twojej szkoły”

to akcja, do której Rada Szkoły i Rada Rodziców

zapraszają wszystkich rodziców uczniów, znajomych, przyjaciół   naszej szkoły.

W swoim zeznaniu podatkowym możecie Państwo przekazać 1% podatku na rzecz szkoły. Środki uzyskane w ten sposób zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych.

Pragniemy podkreślić, że nie przeznaczacie Państwo żadnych dodatkowych środków na rzecz szkoły, a przekazujecie jej jedynie 1% z podatku odprowadzanego na rzecz budżetu państwa.

Drodzy Państwo,

Przez ostatnie dwa lata byliśmy partnerem Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła i uczestniczyliśmy w „Akcji 1 % dla mojej szkoły”.

Co zrobiliśmy z pieniędzmi uzyskanymi z Akcji 1% dla mojej szkoły ?

Rada Rodziców i Rada Szkoły zadecydowały, że wsparcie finansowe uzyskane z akcji 1% prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, będzie uzupełniać nasze dotychczasowe działania zmierzające do odciążenia plecaków naszych dzieci.

Budżet akcji 1% (podatek za 2013 r.) – 3805 zł

Zakupy: 70 słowników (języka polskiego, frazeologicznych, synonimów, poprawnej polszczyzny), instrumenty muzyczne – dzwonki chromatyczne (30 szt.)

Pieniądze z rozliczonej ubiegłorocznej akcji przekazane przez rodziców za pośrednictwem Stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła” przekazane zostały zakup brakujących materiałów (książek, instrumentów), z których dzieci korzystają w czasie lekcji, tak aby nie musiały ich przynosić.

Pomoce, które kupiliśmy nie ulegają szybko dezaktualizacji, dlatego też powinny się trwale przyczynić do odciążenia dzieci i do wzbogacenia wyposażenia szkoły na wiele lat.

W kolejnych latach nadal będziemy doposażać szkołę w pomoce szkolne, uzupełniając istniejący zasób.

Akcja odciążania plecaków

Szkoła od kilku lat stara się walczyć z przeciążonymi plecakami dzieci. Uczniowie mają do dyspozycji szafki, w których mogą zostawiać część podręczników, gdy nie mają nic zadane. W ramach akcji odciążania plecaków, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez szkołę, sale lekcyjne, w których uczą się uczniowie klas IV-VI, od dwóch lat są stopniowo wyposażane w używane podręczniki. Systematycznie na koniec roku szkolnego chętne dzieci przekazują swoje podręczniki szkole. Dzięki temu wiele sal jest już wyposażonych w komplet książek i dzieci z młodszych roczników nie muszą nosić aż tak wielu podręczników. Swoje książki mają w domu i tam z nich korzystają, a w szkole używają tych zgromadzonych wcześniej. Uczniowie oprócz podręczników często noszą inne pomoce: książki uzupełniające takie jak atlasy, słowniki, zbiory zadań, ale także instrumenty muzyczne, których szkoła dotychczas nie posiadała. Program szkolny obejmuje naukę gry na dzwonkach i każde dziecko powinno mieć zapewnioną możliwość korzystania z instrumentu. Co roku obowiązek zapewnienia dzieciom instrumentów spadał na rodziców i dzieci nosiły je z domu do szkoły na zajęcia. Chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, gdy szkoła będzie wyposażona we własne instrumenty, tak aby rodzice każdego kolejnego rocznika nie byli zmuszeni do kupna instrumentów, a dzieci nie musiały ich nosić do szkoły. Dzięki zakupom dokonanym z ubiegłorocznej akcji 1% powstał szkolny zasób instrumentów muzycznych. Instrumenty muzyczne będące własnością szkoły pozwolą dodatkowo na rozszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych.

—————————————————————————————————————————————–

„1 % dla twojej szkoły”

to akcja, do której Rada Szkoły i Rada Rodziców

zapraszają wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły.

W swoim zeznaniu podatkowym możecie Państwo przekazać 1% podatku na rzecz szkoły. Środki uzyskane w ten sposób zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych.

Uwaga! Pragniemy podkreślić, że nie przeznaczacie Państwo żadnych dodatkowych środków na rzecz szkoły, a przekazujecie jej jedynie 1% z podatku odprowadzanego na rzecz budżetu państwa.

Informacje o tegorocznej akcji pojawią się na stronie w najbliższym czasie.