Projekt „Let’s meet in Europe”

Celem projektu „Let’s meet in Europe” było uświadomienie uczniom młodszego pokolenia wagi ich korzeni, tradycji i kultury oraz przybliżenie ich innym krajom, uświadomienie sobie bogactwa i różnorodności kulturowej Europy. Projekt obejmował stworzenie materiałów multimedialnych do promocji kulturalnej i turystycznej każdego uczestniczącego kraju, odnoszących się do interesujących miejsc na różnych terytoriach. To innowacyjny projekt mający na celu odtworzenie pamięci historyczno- artystyczno-kulturowej oraz promocję turystyki, który polega na wykorzystaniu technologii. Dzięki wspólnym działaniom i współpracy uczniowie zrozumieli, jak ważne jest pielęgnowanie poczucia gościnności i włączania, szanowania innych narodów. Ponadto, uczniowie zostali zaangażowani w zajęcia w kreatywny sposób i byli zachęcani do znajdowania podobieństw i różnic między różnymi narodami europejskimi. Językiem używanym w projekcie był język angielski, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych. Do realizacji działań projektowych wykorzystywane były różnorodne narzędzia multimedialne, co sprawiło, że uczniowie rozwinęli swoje umiejętności cyfrowe.